Чому під час жування хрустить щелепа
Опубликованно 06.04.2024 22:05
Неприємний звук, який можна почути під час приймання їжі чи позіхання, обумовлений патологічними процесами у щелепному суглобі. Такі симптоми потребують негайного звернення до лікаря, який спеціалізується на захворюваннях скроневого нижньощелепного суглоба.
Причини дискомфорту
У стоматологічній клініці пацієнта з такими симптомами відправляють на консультацію до вузького фахівця. Це гнатолог Київ, що досліджує проблеми жувальних м’язів, щелепи, зубного ряду, неправильного прикусу. Серед основних причин хрускоту під час жування можна виділити надмірне контактування зубів. Такий ефект дає й непрофесійно зроблене пломбування, коли пломба чи коронка виступають над поверхнею зуба.
Досвідчений спеціаліст може відразу визначити причини неприємних відчуттів або направити на додаткове обстеження. Якщо гнатолог Київ виявить серйозні передумови до артрозу чи артриту суглобів, то призначає відповідне лікування.
Чи є необхідність звертатися до лікаря
Якщо спочатку неприємні відчуття не занадто турбують людину, то це не означає, що проблема вирішиться сама по собі. Надмірний контакт жувальних зубів з часом призводить до зменшення амплітуди руху щелепи. Як наслідок – постійне випадіння щелепного диска (при закриванні рота) та мимовільне вправляння (при відкриванні). Відвідування спеціаліста допоможе встановити правильний діагноз та пройти потрібну терапію, щоб захворювання не загострювалося.
Хрускіт затихає, тож проблема вирішена?
На жаль, така зміна стану пацієнта не є свідоцтвом одужання. Навпаки, від постійних рухів диск стирається, а його функції починає виконувати зв’язка. Тимчасове полегшення без огляду лікаря призведе до більш серйозної патології, внаслідок чого розвивається артроз або артрит суглоба. У важких випадках може бути потрібне оперативне втручання. Тож візит до стоматологічного кабінету відкладати не слід.
Діагностичні методики
Гнатолог, який діагностує патологію скроневого щелепного суглоба або м’язів, що відповідають за процес жування, може наполягати на додатковому обстеженні. Для уточнення діагнозу та складання коректного плану лікування пацієнта направляють на комп’ютерну томографію або МРТ. Також лікар відтворює рухливість щелеп в артикуляторі, фотографує чи робить рентгенівський знімок. В результаті фахівець отримує достатньо матеріалу, щоб встановити реальну причину дискомфорту та допомогти пацієнту.
Категория: Новости